نصب آسانسور

نصب آسانسور در تهران و سراسر کشور

نصب آسانسور فرایندی کاملا تخصصی است که باید توسط استادکار حرفه ای انجام گیرد. برای نصب آسانسور نیاز به بکارگیری مهندس آسانسور، مهندس معمار، برقکار و طراح داخلی است، مجموعه آسانسور شهر برای نصب آسانسور از کارکنان با تجربه استفاده می کند.

نصب آسانسور باید توسط کسی انجام گیرد که تجربه کافی در این مورد داشته باشد، اگرچه هر یک از انواع آسانسورها با مکانیزم متفاوتی به حرکت در می آیند، اما عموما همه قطعات اصلی آسانسورها یکسانی است. بالابر یا ماشین و سیستمی در بالا یا پایین برای حرکت ماشین، در همه ی آسانسورها وجود دارد. یک آسانسور هیدرولیک علاوه بر این دارای یک گودال و اتاق ماشین نیز است با این وجود مدت زمان نصب هر یک از انواع آسانسورها متفاوت است.

مجموعه آسانسور شهر به صورت تخصصی اقدام به نصب انواع آسانسور در تهران و سایر نقاط کشور می نماید.

 صب آسانسور در تهران و سراسر کشور

مراحل نصب آسانسور به شرح زیر است:

  • تهیه نقشه و بررسی موقعیت مناسب برای نصب آسانسور، معمولا برای نصب آسانسور در ساختمان های مختلف از انتهای راهرو، محل نزدیک پله ها و مکان های این چنینی استفاده می گردد. آسانسورها نیز بسته به مورد استفاده می تواند به صورت یک درب یا دو درب برای استفاده کنندگان طراحی و راه اندازی گردند، دقت داشته باشید برای تهیه نقشه و موقعیت آسانسور، بسته به شرایط ساختمان شرایط کلی تعیین می گردد.
  • تهیه و نصب کف چاله آسانسور، این قسمت معمولا 180 سانتی متر دارای ارتفاع بوده که این ارتفاع به نوع آسانسور و مقدار وزنی که باید برای آن تحمل کند بستگی دارد. از این فضا برای قرار گیری قطعاتی نظیر بافرها، سکوی ضربه گیر و … نیز استفاده می گردد. فضای کف چاله ابعاد 100 در 50 در 60 سانتی متر به صورت مربعی تعبیه می گردد. نام دیگر فضای کف چاله به جان پناه نیز معروف است.
  • نصب ریل آسانسور، ریل آسانسور مانع از ایجاد لرزش و تکان های نامناسب می گردد، نصب ریل آسانسور به آهن کشی آسانسور نیز معروف است، با توجه به وزنی که قرار است آسانسور تحمل نماید، تعداد 4 تا 6 ستون برای هر کابین در نظر گرفته می شود. میزان وزنی که آسانسور می تواند تحمل نماید، با استفاده از نرم افزارهای خاص اندازه گیری می شوند و معمولا بر روی بدنه کابین آسانسور نصب می گردد.
  • نصب درب طبقات مختلف آسانسور، درب مورد استفاده برای نصب آسانسور در دو نوع درب کابین و طبقات دسته بندی می گردد، درب کابین دربی است که همراه کابین در آسانسور جابجا می شود، این در حالی است که درب طبقات، در طبقات مختلف تعبیه گشته و ثابت می باشد. درب های طبقات در دو نوع اتوماتیک و لولایی مورد استفاده قرار می گیرند. نحوه نصب درب طبقات و کابین باید به صورت تراز و با شاقول کاری مناسب انجام گیرد.
  • نصب مکانیکی آسانسور، شامل مراحل مختلف نصب و راه اندازی است. نصب موتور آسانسور، نصب شاسی موتور، نصب کابین آسانسور، نصب فلکه هرزگرد آسانسور، نصب گاورنر آسانسور، نصب پاراشوت آسانسور، تابلو فرمان، تجهیزات الکتریکی و … در این مرحله صورت می گیرد.

نصب همه آسانسورها یکسان نیست، این فرآیند بسته به اندازه ساختمان، اندازه آسانسور و البته منبع برقی که آسانسور را به حرکت در می آورد، می تواند متفاوت باشد. با این حال، نصب آسانسور هیدرولیک با نصب آسانسور کابلی یا آسانسور پنوماتیک متفاوت است.

فضای مناسب برای نصب آسانسور

فضای مورد نیاز برای آسانسور بسته به ابعاد و ظرفیت آسانسور متفاوت است، مجموعه فضای عرضی، عمودی مناسب برای آسانسور به این شرح است، برای فضای عرضی باید مکان مناسب برای کابین آسانسور، نصب درب، ریل کابین و در فضای عمودی باید ارتفاع چاهک، طول مسیر حرکت و … به خوبی تعبیه گردد. برای تعیین فضای مناسب برای آسانسور باید از خدمات نصاب حرفه ای بهره گیرید، او مناسب ترین شرایط را برای بهره گیری از آسانسور فراهم می نماید.

معمولا در ابتدا و انتهای راهرو، در موقعیت های نزدیک راه پله ها فضای مناسب برای نصب آسانسور به حساب می آید . جانمایی مناسب آسانسور با رضایت استفاده کنندگان از آن می شود.

هزینه نصب آسانسور چقدر است؟

عوامل مختلفی بر تعیین قیمت آسانسور تاثیر گذار است، نوع درب(اتوماتیک و لولایی)، نوع موتور و ریل مورد استفاده، هزینه های مربوط به قطعات مورد استفاده در آسانسور، هزینه مربوط به نصب و راه اندازی آسانسور و دستمزدهای لازم برای پرسنل، نوع آسانسور شامل کششی، هیدرولیک، شیشه ای و … از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت نهایی برای راه اندازی آسانسور در ساختمان های مختلف می باشد

در مقایسه بین آسانسور هیدرولیک و کششی، قیمت نوع هیدرولیک کمتر است، همچنین این نوع آسانسورها در کمترین زمان ممکن نصب می گردند و برای ساختمان های مختلف بهترین گزینه می باشد. در ساختمان های قدیمی و ساختمان هایی که ارتفاع کمتری دارند، معمولا استفاده از آسانسور هیدرولیک بهتر است، همچنین این آسانسورها ایمنی بیشتری دارند.

در مجموعه آسانسور شهر، متناسب با نیاز ساختمان های مختلف اقدام به راه اندازی آسانسور با مناسب ترین قیمت ممکن می شود.

نکات ایمنی در نصب آسانسور

اقدامات ایمنی که بایستی در هنگام نصب آسانسور به آن توجه شود می تواند شامل دستورالعمل های روشنی در مورد کارهایی باشد که کارگران و نصاب برای به حداقل رساندن آسیب های احتمالی انجام دهند.همچنین در شرایط اضطراری اقداماتی لازم است که باید به خوبی به کارگران آموزش داده شوند. نصاب آسانسور باید تمامی نکات لازم را از لحاظ ایمنی برای نصب آسانسور رعایت کند، برخی از مهم ترین نکات ایمنی در این مورد به شرح زیر است:

  • قبل از نصب، کارگران آموزش داده شوند. استفاده از کلاه های ایمنی برای کاهش خطر آسیب در صورت سقوط یا برخورد با یک جسم از مزایای بکار بردن کلاه ایمنی توسط کارگران است. با جلسات آموزشی و آموزش نحوه استفاده از امکانات ایمنی و نحوه عملکرد در صورت سقوط، می توان ایمنی لازم را برای کارگران فراهم نمود.
  • از نردبان ها و داربست ایمن بهره گیرید، داربست ها و سایر سازه هایی که یک فرد برای کار در ارتفاع به آن نیاز دارند، باید همیشه کاملا ایمن شوند.
  • در هنگام نصب آسانسور برق را قطع کنید، در صورت امکان، برق آسانسور را قبل از شروع هر کاری قطع کنید. وضعیت هر کابل یا سیم نیز باید به دقت کنترل شود، از استفاده از سیم هایی که فرسوده شده اند یا نشانه های سایش قابل توجهی را نشان می دهند خودداری کنید.
  • شرایط اتصال به زمین در هنگام نصب فراهم گردد، هر ابزار برقی مورد استفاده در هنگام نصب آسانسور باید به درستی به زمین متصل شود.
  • وزن بیش از حد در هنگام کار بر روی قطعات آسانسور اعمال نشود.

با بهره گیری از خدمات نصاب حرفه ای و شرکت های معتبر در زمینه نصب آسانسور با خیال آسوده، شرایط ایمن برای آسانسور مورد استفاده شما فراهم می گردد.

بهترین شرکت نصب آسانسور در تهران

مجموعه آسانسور شهر به عنوان یکی از بهترین شرکت های فعال در زمینه نصب آسانسور در تهران به حساب می آید، در این شرکت با بهره گیری از نصاب های متخصص اقدام به راه انداری و نصب آسانسور در شرایط مختلف می شود. برای نصب آسانسور باید استاندارهای مختلفی رعایت گردد، این امر جز با بهره گیری از متخصصین با تجربه امکان پذیر نمی باشد. نصب ایده آل آسانسور و فراهم کردن گارانتی و ضمانت برای آسانسور نصب شده از مزایای بهره گیری از خدمات مجموعه آسانسور شهر است.

برای نصب و راه اندازی انواع آسانسور می توانید از خدمات مجموعه آسانسور شهر بهره گیرید، جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره های لازم با ما تماس بگیرید.

فروش آسانسور

فروش آسانسور هیدورلیک و کششی در تهران با توجه به نیاز مشتریان و شرایط کاربری و فیزیکی گوناگون در ...

...

سرویس و نگهداری آسانسور

تعمیر و نگهداری آسانسور فرایندی تخصصی است، شرکت های مطرح در زمینه فروش و نصب آسانسور،

...