تعمیر و نگهداری آسانسور

تعمیر و نگهداری آسانسور

تعمیر و نگهداری آسانسور فرایندی تخصصی بوده و نیازمند دانش و تخصص کافی است، شرکت های مطرح در زمینه فروش و نصب آسانسور، خدمات تعمیر و نگهداری را نیز را ارائه می کنند، برای بهره گیری از این خدمت باید با شرکت مورد نظر خود قرارداد مناسب بسته شود. مجموعه آسانسور شهر، خدمات تعمیر و نگهداری تخصصی آسانسور را ارائه می دهد.

تعمیر و نگهداری آسانسور باید با توجه به همه ی نکات فنی انجام شود، زیرا آسانسورها سیستم‌های بسیار پیچیده‌ای هستند و شامل بسیاری از بخش‌های مختلف هستند که برای اطمینان از استفاده ایمن، روان و بدون وقفه برای مسافران، نیاز به تعمیر و نگهداری معمول و تخصصی دارند. قابلیت استفاده 24 ساعته ایمن و آسوده بدون محدودیت های خاص، از شرایطی است که باید نصاب آسانسور برای آن فراهم نماید. بسیاری از ما فکر می کنیم که انتخاب و نصب بهترین آسانسور در ساختمان خود، مهم ترین و آخرین قسمت کار است. اما مهم ترین قسمت یعنی نگهداری و سرویس آسانسور پس از نصب شروع می شود، تعمیر و نگهداری منظم و بررسی سلامت آسانسور همراه با خدمات عالی، عمر و عملکرد کلی آسانسور را افزایش می دهد.

مجموعه آسانسور شهر به صورت تخصصی اقدام به تعمیر و نگهداری انواع آسانسور برای مشتریان خود می نماید.

 صب آسانسور در تهران و سراسر کشور

تعمیر و نگهداری آسانسور چگونه است؟

آسانسور از اجزاء و قطعات مختلفی تشکیل شده است که فراهم کردن شرایط ایده آل در هنگام استفاده از اهمیت بالایی برخوردار است، این اجزا بر اساس مکانشان طبقه بندی می شوند، از جمله در کابین آسانسور، در بالابر، یا در اتاق ماشین، بکارگیری قطعات با کیفیت می تواند طول عمر استفاده بهینه از آسانسور را بالا ببرد. نگهداری و تعمیر آسانسور و قطعات آن شامل بررسی تمام قطعات متحرک برای تعیین تنظیمات مناسب و روانکاری است، در این فرایند قطعات مهم نظیر گاورنر، موتور و یاتاقان های آن، برس ها و درب کابین، تابلو فرمان، کابل های بالابر، سیستم ترمز ماشین و … به صورت کامل مورد بازرسی قرار می گیرند و در صورت خرابی یا نیاز به تعمیر عملیات تعمیر و نگهداری قطعات انجام می گیرد.

آسانسور ابزاری مهم و کاربردی در ساختمان های چند طبقه بوده که بر سلامت افراد تاثیر فراوان دارد، بنابراین داشتن ایمنی بالا در آن از اهمیت بالایی برخوردار است، فرایندهای تعمیر و نگهداری باید در دوره های مشخص انجام گیرد.

در تعمیر و نگهداری آسانسور باید تمامی قطعات آن به صورت دقیق مورد بازرسی قرار گیرند، بررسی تجهیزات بالابر واقع در چاه آسانسور نیز باید بخشی از هر بازرسی تعمیر و نگهداری باشد. در این قسمت بالابر شامل ریل‌های راهنما است که کابین آسانسور و وزنه تعادل روی آن‌ها حرکت می‌کند، درهای راهرو، آویزها و مکانیسم‌های عملیاتی و سوئیچ‌های تجهیزات عملیاتی اضافی و وسایل ایمنی در این بخش بوده که باید به صورت دقیق مورد بازرسی قرار گیرند، کشش کابل های بالابر نیاز به بازرسی منظم دارد و یک جزء حیاتی برای اطمینان از ایمن بودن سیستم آسانسور برای مسافران است.

از دیگر بخش های اساسی که باید مورد بررسی قرار گیرند، چرخ ها و مجموعه های غلتکی، چاهک پایین بالابر، سرویس موتورها، سوئیچ ها، ژنراتورها، ترمزها، کنترل ها و کنتاکت های سیستم، سیستم برق رسانی و کلیه تجهیزات کنترلی است.

تعمیر و نگهداری آسانسور چه مزایایی دارد؟

سرویس، تعمیر و نگهداری آسانسورها در دوره های زمانی مشخص می تواند طول عمر استفاده از این ابزار پر کاربرد را افزایش دهد، برخی از مهم ترین مزایای تعمیر و نگهداری آسانسور به شرح زیر است:

  • فراهم کردن محیطی امن برای مسافران آسانسور
  • افزایش طول عمر استفاده از آسانسور
  • کاهش احتمال نقص فنی و بروز خطرات احتمالی
  • افزایش اعتماد افراد در استفاده از آسانسور
  • کاهش هزینه ها برای بازسازی و تعمیر آسانسور
  • ...

خرابی آسانسور می تواند برای استفاده کنندگان از آن بسیار ناخوشایند باشد و هزینه تعمیر آن بالا باشد، احتمال تصادفات و خطرات ناشی از آن در آسانسورهایی که در دوره های مشخص زمانی مورد بازرسی قرار نمی گیرند، بالاتر است. از این رو، برای جلوگیری از هر گونه تصادف یا خرابی های احتمالی، ضروری است که ارزیابی های منظم آسانسور توسط متخصص این امر انجام شود. بهره بردن از خدمات مرکزی معتبر در زمینه سرویس، تعمیر و نگهداری آسانسورها می تواند مزایای فوق را برای استفاده کنندگان از انواع آسانسور فراهم آورد.

هزینه تعمیر و نگهداری آسانسور چقدر است؟

هزینه های تعمیر و نگهداری آسانسور تنها بخش کوچکی از کل هزینه های عملیاتی ساختمان شما است. زمان انتظار طولانی برای استفاده از آسانسور، عملکرد پر سر و صدا و ناراحت کننده آسانسور، نامنظم یا نامطمئن برای استفاده از آسانسور و قطعات شل یا شکسته قابل مشاهده برای کاربر، تصور بدی را در مورد ایمنی و کیفیت کل ساختمان ایجاد می کند. مسائل فوق همچنین ممکن است باعث هزینه های اضافی غیرقابل پیش بینی شود. مجموعه آسانسور شهرمی تواند به حل این مشکلات کمک فراوانی کند.

هزینه لازم برای تعمیر و نگهداری آسانسور، توافقی است و براساس قرارداد فی ما بین کارفرمایان و شرکت های فعال در زمینه تعمیر و نگهداری آسانسور منعقد می گردد.

مجموعه آسانسور شهر دارای یک پیشنهاد منحصر به فرد برای ارائه خدمات تعمیر و نگهداری آسانسور است از مزایای بهره بردن از خدمات مجموعه آسانسور شهر می توان به در دسترس بودن و پشتیبانی شبانه روزی برای آسانسورهای مختلف، زمان پاسخگویی سریع برای حل خرابی ها و مشکلات ایجاد شده در آسانسورها اشاره نمود. با بهره گیری از خدمات تعمیر و نگهداری آسانسور طول عمر قطعات و استفاده از آسانسور را افزایش دهید. توجه داشته باشید که تعمیر و نگهداری پیشگیرانه مناسب باعث افزایش طول عمر تجهیزات، جلوگیری از خرابی قطعات و تعمیرات برنامه ریزی نشده و از همه مهمتر ایمنی مسافران می شود. یک برنامه تعمیر و نگهداری پیشگیرانه سالم همچنین می تواند هزینه های عملیاتی طولانی مدت را کاهش دهد.

در مجموعه آسانسور شهر در دوره های مشخص اقدام به بازرسی و بررسی آسانسور و تجهیزات آن نموده تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری نماید، این مرکز به سرعت به تماس های مشتریان پاسخ داده و عملکرد ایمن و کارآمد را برای آسانسور فراهم می کند. ما متعهد به ارائه بالاترین کیفیت تعمیر و نگهداری آسانسور در دسترس هستیم و همه چیز با ایجاد اعتماد و روابط پایدار با مشتریان شروع می شود.

فروش آسانسور

فروش آسانسور هیدورلیک و کششی در تهران با توجه به نیاز مشتریان و شرایط کاربری و فیزیکی گوناگون در ...

...

نصب آسانسور

نصب آسانسور فرایندی کاملا تخصصی است که باید توسط استادکار حرفه ای انجام گیرد. ... ...

...